„Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”

25 kwietnia w bibliotece w Mielnie odbyły się eliminacje gminne 50. Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Wysmyk ( przewodnicząca) – KBP Koszalin, Lidia Sztyma – UM Mielno i Katarzyna Rychlewicz – Biblioteka Mielno, wysłuchała 25 recytatorów wyłonionych podczas eliminacji szkolnych. Recytatorzy ze szkół w Mielnie i Sarbinowie ujawnili również swoje talenty aktorskie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książki oraz słodki poczęstunek. Sześć osób zostało nagrodzonych i przeszło do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w dniach 21-22 maja w KBP. W kategorii „Ptaszęta”- Marta Mrzewa, Igor Kopyciński i Jan Zarzycki, „Ptaszki” – Inka Koza, Zosia Owczarek i Filip Wójtowicz. Wyróżnienia otrzymali: Nadia Chmiel, Jakub Kochanowski, Jakub Czetrychowski, Szymon Puława, Oskar Serocki-Przybysz, Hanna Ratajczak, Nikola Guzińska i Amelia Sobecka. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.