„Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”- eliminacje gminne

W Bibliotece Publicznej Gminy Mielno odbyły się eliminacje gminne Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. W konkursie uczestniczyły dzieci Ze Szkoły Podstawowej w Sarbinowie i Zespołu Szkół w Mielnie, ogółem 31 osób. Komisja Oceniająca w składzie: Aneta Wiśniewska – przewodnicząca z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej; Lidia Sztyma – Urząd Gminy w Mielnie; Łukasz Molski – Centrum Promocji i Informacji Turystycznej wyłoniła 6 nagrodzonych, którzy pojadą na eliminacje powiatowe:
w kategorii „ptaszęta”: Zofia Owczarek, Hanna Ratajczak, Oskar Obst; w kategorii „ptaszki”: Maja Dziewiątkowska, Martyna Pastwa, Amelia Sobecka. Kilku recytatorów zostało wyróżnionych: Martyna Mrzewa, Michalina Szuszkiewicz, Anna Puława, Nikola Guzińska, Zuzanna Adamów, Martyna Kaczmarek. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki w postaci książek, dla wszystkich przybyłych przygotowano słodki poczęstunek. Eliminacje powiatowe w poszczególnych kategoriach odbędą się w KPB w Koszalinie w dniach 16 i 17 maja, natomiast finał 6 czerwca.