Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci

Dzisiejsze Święto obchodzone jest w rocznicę urodzin niezrównanego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Zostało ustanowione, aby promować piękną literaturę i grafikę dla młodego czytelnika.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Miłe spotkanie z seniorami

Ubiegły tydzień zakończyliśmy w towarzystwie Seniorów z Dziennego Domu Seniora+ w Mielnie, a hasłem przewodnim spotkania była szeroko pojęta literatura kobieca.

Zapraszamy

I znowu w sobotę mieleńską bibliotekę otwieramy i po wiosenne nowości wydawnicze zapraszamy!

21 marca Dzień Poezji

„Nie wiem, co to poezja,
nie wiem, po co i na co,
wiem, że czasami ludzie
czytają wiersze i płaczą,
a potem sami piszą,
mozolnie i nieudolnie,
by od dławiącej ciszy
łkające serce uwolnić”.
~Władysław Broniewski

A my wiemy, że 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale i też Światowy Dzień Poezji. Święto, którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania oraz nauczania poezji na całym świecie!

Nowości czytelnicze

Idzie wiosna, robi się radośniej! Półki naszych bibliotek wypełniły się wiosennymi nowościami czytelniczymi. A wybór jest duży – od literatury dziecięcej i młodzieżowej, lekkich lektur obyczajowych poprzez sensacje, dobre kryminały, biografie, książki historyczne i fantastykę. Mamy wielką nadzieję, że dadzą one naszym czytelnikom dużo radości i przyjemności z czytania oraz spełnią ich oczekiwania. Zapraszamy serdecznie!

Zapraszamy!

Dzień Kobiet

Dziś Dzień Kobiet – znakomita okazja, by wszystkim Paniom życzyć jak najwięcej radości, słońca i spełnienia marzeń!

Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek! Najlepsze życzenia dla wszystkich Ludzi Pióra!

Zapraszamy!