„Tajemnice książki”

28 października br. w sarbinowskiej Bibliotece odbyły się kolejne zajęcia adresowane do dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Dzisiejsze spotkanie popularyzujące czytelnictwo miało na celu zaprezentowanie maluchom różnorodnych form książek, które można znaleźć w naszych zbiorach. Nie obyło się bez głośnego czytania krótkich opowiadań i rozmów o bohaterach nietuzinkowych wydawnictw.

DKK zaprasza

24 października o godzinie 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.  Tym razem będziemy rozmawiać o książce  pt.”Becoming. Moja historia”, której autorką jest Michelle Obama. Zapraszamy.

712759-352x500

Spotkanie autorskie

15 października biblioteka w Mielnie gościła pisarkę książek dla dzieci, laureatkę wielu nagród i wyróżnień Małgorzatę Strękowską-Zarembę. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. III i IV SP w Mielnie z wychowawcami. Autorka wielu książek m.in. serii o Filipku, opowiadała o swoich bohaterach. Czytała zabawne fragmenty ze swoich książek i wspólnie z dziećmi rapowała. Uczniowie podziękowali za spotkanie, z którego wychodzili bardzo zadowoleni.

Warszaty KLANZA

8 października w  Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty dla bibliotekarek KBP i powiatu koszalińskiego pt. „Pedagogika zabawy – zarys metod aktywizujących”, które brawurowo przeprowadziła  Małgorzata Miechowska,  trenerka Stowarzyszenia KLANZA z oddziału gdyńskiego . W warsztatach uczestniczyły  Monika Włodarczyk z biblioteki w Mielnie i Renata Stojek z filii w Sarbinowie.

Nobel dla Polki

Olga Tokarczuk laureatką Literackiej Nagrody Nobla!

71829517_10162384866760054_3329180724820443136_n(1)

Powiatowy konkurs

2 października br. Michał Zając i Norbert Banaśkiewicz z SP w Sarbinowie reprezentowali Bibliotekę Publiczną Gminy Mielno w XVIII edycji Powiatowego Konkursu ” Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Każdy z uczestników zaprezentował dwa teksty. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Spotkanie z Ewą Chotomską

24 września br.  sarbinowską bibliotekę  odwiedziła Pani Ewa Chotomska. Autorka piosenek i wierszy dla dzieci, scenarzystka programów telewizyjnych w zabawny sposób opowiedziała o swoich książkach i twórczości literackiej. Zadawała wiele pytań i zagadek, jak również prezentowała wesołe i znane piosenki. Adresatem  wydarzenia byli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie.

Sarbinowscy mistrzowie czytania

W poniedziałek 23.09.19r. w  sarbinowskiej bibliotece odbyły się szkolne eliminacje konkursu Mistrzowie Pięknego Czytania. Uczestnicy, a było ich w tym roku ośmioro, zaprezentowali fragmenty prozy A.de Saint – Exypery’ego. W dalszym etapie konkursu, który odbędzie się w Koszalinie, uczestniczyć  będą Michał z klasy V i Norbert z klasy VI Szkoły Podstawowej w Sarbinowie.

Zapraszamy do DKK

Dyskusyjny Kub Książki zaprasza na  kolejne spotkanie 26 września , tradycyjnie o godzinie 16.00. Porozmawiamy m.in. o nowościach, w które wzbogaciła się Biblioteka w ostatnim czasie, a naprawdę jest w czym wybierać.

DKK_plakat_2011_druk

Mała książka – Wielki człowiek”

Zapraszamy młodych czytelników do udziału w kolejnej edycji projektu „Mała książka – Wielki człowiek”. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie w Bibliotece w Mielnie i Filii w Sarbinowie.

5d6cf8234c4a3_o_large