Pierwszaki w bibliotece

21 czerwca bibliotekę w Mielnie odwiedzili uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej. Głównym celem wizyty było zachęcenie dzieci do odwiedzania naszej placówki w czasie wakacji, kiedy można czytać to, co się lubi a nie lektury szkolne. Bogaty księgozbiór literatury dziecięcej zainteresował małych czytelników.

Ebooki w bibliotece

Biblioteka Publiczna Gminy Mielno wraz z bibliotekami powiatu koszalińskiego przystąpiła wspólnie z Koszalińską Biblioteką Publiczną do projektu – Powiatowa Czytelnia Ebooków Legimi. Naszym czytelnikom oferujemy bezpłatny dostęp do wypożyczalni ebooków Legimi, obejmującej 18 000 tytułów, które czytelnicy mogą czytać na smartfonie lub tablecie. Usługa ruszyła od  1 czerwca. Wszystkie informacje i ulotki na ten temat dostępne są w bibliotece.

amazon-kindle-dx-graphite

Po drodze do biblioteki

W czerwcu bibliotekę w Sarbinowie odwiedzili turyści przebywający na turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku „Adhara”. Celem wizyty gości z okolic Wrocławia i Kłodzka było zdobycie informacji na temat gminy Mielno. Była też okazja do zapoznania się z ofertą biblioteki.IMG_1303

„Marzenia Ferdynanda Wspaniałego”

6 czerwca br w sarbinowskiej bibliotece odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Lektury w obrazach”. Zajęcia, których głównym bohaterem był Ferdynand Wspaniały miały na celu przypomnienie i utrwalenie wiedzy zebranej w quizach, zagadkach i tzw. „trudnych pytaniach”. Czwartoklasiści poprzez swobodne wypowiedzi wykazali się ogromną znajomością znanego utworu Ludwika Jerzego Kerna.

„Czytanie zbliża”

„Czytanie zbliża” – pod takim hasłem od 3 do 10 czerwca obchodzony jest XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji Bibliotekę w Sarbinowie odwiedzili najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej. Podczas zajęć literacko-plastycznych dzieci słuchały głośnego czytania opowiadania o przyjaźni, wykonały ilustracje do poznanego tekstu, jak również uczestniczyły w zabawie integracyjnej.

Wykład o K.K. Baczyńskim

6 czerwca w Bibliotece Publicznej Gminy Mielno gościła p. Cecylia Judek z Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Młodzież gimnazjalna wysłuchała prelekcji dotyczącej życia i twórczości K.K. Baczyńskiego i poetów okresu wojennego.

szkoła

Wizyta przedszkolaków

6 czerwca br. Bibliotekę w Mielnie odwiedziła grupa przedszkolaków, która przyniosła zaproszenie na „Uroczyste Pożegnanie Starszaków”. Przy okazji dzieci wysłuchały wierszyka Elizy Piotrowskiej pt. „Dam radę”.

Święto Czytelnika Dziecięcego

31 maja br. Nikola Guzińska i Natalia Lidak-Hostet uczestniczyły w Powiatowym Święcie Czytelnika Dziecięcego, które odbyło się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Wydarzenie to było okazją do tego, by uhonorować najaktywniejszych młodych czytelników bibliotek z powiatu koszalińskiego. Dyrektor KPB Andrzej Ziemiński oraz wicestarosta koszaliński Dariusz Kalinowski pogratulowali wszystkim nagrodzonym wspaniałych osiągnięć czytelniczych. Nagrodą specjalną, oprócz książek, było zaproszenie wyróżnionych czytelników do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego na spektakl pt. „Pinokio”.

„Wiedza zostaje na zawsze”

25 maja br. Bibliotekę odwiedzili najstarsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarbinowie. Zajęcia rozpoczęły się od poznania historii ambitnej Klementyny, która uważa, że wiedza zostaje na zawsze, a sława szybko przemija. Z tą tezą zgodzili się również uczestnicy lekcji bibliotecznej, co udowodnili w burzliwej dyskusji.

„Ptaszki” w KBP

23 maja odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” w kategorii „ptaszki”. Laureaci eliminacji gminnych: Zuzanna Adamów, Julia Legieć, Adam Franaszczuk i Filip Wójtowicz reprezentowali naszą Bibliotekę. Wszyscy otrzymali książki i dyplomy.