„Gmina Mielno pomaga”

„Gmina Mielno pomaga” to autorski projekt realizowany z powodzeniem od kilku lat. W tym roku pracownicy gminnych szkół, przedszkola, biblioteki, Urzędu Miejskiego, spółki Ekoprzedsiębiorstwo, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Kultury w Mielnie zadbali o starsze osoby samotne i schorowane.

DKK zaprasza

28 listopada o godzinie 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawiać będziemy na temat thrillera opartego na prawdziwej historii pt. „Plotka” autorstwa Lesley Kary.

1200x1200_9-800x445

Biblioteka dla malucha

Biblioteka jest miejscem, z którego zasobów mogą korzystać nie tylko dorośli, ale również młodsi czytelnicy, nawet ci, którzy jeszcze nie do końca potrafią rozszyfrować, co oznaczają poszczególne ciągi liter. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”, promowanej w naszych bibliotekach.

ksiazka_1-500x500

„Tajemnice książki”

28 października br. w sarbinowskiej Bibliotece odbyły się kolejne zajęcia adresowane do dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Dzisiejsze spotkanie popularyzujące czytelnictwo miało na celu zaprezentowanie maluchom różnorodnych form książek, które można znaleźć w naszych zbiorach. Nie obyło się bez głośnego czytania krótkich opowiadań i rozmów o bohaterach nietuzinkowych wydawnictw.

DKK zaprasza

24 października o godzinie 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.  Tym razem będziemy rozmawiać o książce  pt.”Becoming. Moja historia”, której autorką jest Michelle Obama. Zapraszamy.

712759-352x500

Spotkanie autorskie

15 października biblioteka w Mielnie gościła pisarkę książek dla dzieci, laureatkę wielu nagród i wyróżnień Małgorzatę Strękowską-Zarembę. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. III i IV SP w Mielnie z wychowawcami. Autorka wielu książek m.in. serii o Filipku, opowiadała o swoich bohaterach. Czytała zabawne fragmenty ze swoich książek i wspólnie z dziećmi rapowała. Uczniowie podziękowali za spotkanie, z którego wychodzili bardzo zadowoleni.

Warszaty KLANZA

8 października w  Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty dla bibliotekarek KBP i powiatu koszalińskiego pt. „Pedagogika zabawy – zarys metod aktywizujących”, które brawurowo przeprowadziła  Małgorzata Miechowska,  trenerka Stowarzyszenia KLANZA z oddziału gdyńskiego . W warsztatach uczestniczyły  Monika Włodarczyk z biblioteki w Mielnie i Renata Stojek z filii w Sarbinowie.

Nobel dla Polki

Olga Tokarczuk laureatką Literackiej Nagrody Nobla!

71829517_10162384866760054_3329180724820443136_n(1)

Powiatowy konkurs

2 października br. Michał Zając i Norbert Banaśkiewicz z SP w Sarbinowie reprezentowali Bibliotekę Publiczną Gminy Mielno w XVIII edycji Powiatowego Konkursu ” Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Każdy z uczestników zaprezentował dwa teksty. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Spotkanie z Ewą Chotomską

24 września br.  sarbinowską bibliotekę  odwiedziła Pani Ewa Chotomska. Autorka piosenek i wierszy dla dzieci, scenarzystka programów telewizyjnych w zabawny sposób opowiedziała o swoich książkach i twórczości literackiej. Zadawała wiele pytań i zagadek, jak również prezentowała wesołe i znane piosenki. Adresatem  wydarzenia byli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie.