„Pod okiem Amora”

„Biegiem po miłość”, „Miłość? bardzo proszę”, „(Nie)miłość”, „Trudna miłość” czy „Miłość według przepisu” – te tytuły i wiele innych, 14 lutego 2020 roku dominowały w sarbinowskiej bibliotece. Stały się pretekstem do walentynkowego spotkania „Pod okiem Amora” . W romantycznej scenerii, była randka w ciemno… z książką i dyskusja o miłości. Nie zabrakło również rozważań na temat wyszukanych aforyzmów, wesołej zabawy oraz życzeń walentynkowych.


Analiza czytelnictwa bibliotek powiatu

5 lutego w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się powiatowa konferencja pt. „Analiza czytelnictwa w bibliotekach publicznych powiatu koszalińskiego za 2019 rok”. W programie były prezentacje wyników czytelniczych, osiągnięć Biblioteki Publicznej Gminy Mielno i Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Na zakończenie odwiedziliśmy filie nr 3 i nr 8 KBP.


DKK zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza 23 stycznia godzina 16.00 na spotkanie poświęcone książce pt. „Ludzie z Placu Słońca” Aleksandry Lipczak. Świetny reportaż o Hiszpanii, który warto przeczytać i wyciągnąć wnioski.

FullSizeRender3-976x1024


Milusińscy z dyplomami

Kampania Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” dla dzieci trwa. Za każde wypożyczenie przynajmniej jednej książki otrzymujecie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – piękny dyplom. Kolejne dyplomy trafiły już do naszych Milusińskich.

20200116_144516

 


Datek na WOŚP

Do 12 stycznia trwa zbiórka na rzecz WOŚP. Przy okazji odwiedzin w bibliotekach można wrzucić do puszek Orkiestry datek na sprzęt dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

5db13fba8ac56_o_medium


Świąteczne życzenia

Radosnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w Nowym Roku życzą Dyrektor i pracownicy Biblioteki

morze


Zapraszamy do DKK

19 grudnia po raz ostatni w tym roku spotykamy się w Dyskusyjnym Klubie Książki. Pokolenia kobiet, magiczny dar i matnia tajemnic to temat thrillera Sofi Oksanen pt. „Norma”. Z powieści wyłania się obraz rzeczywistości pozornie odległej, ale niepokojąco znajomej.

Norma-Sofi-Oksanen


Nowe książki

Ostatnie zakupy książkowe w tym roku. Przybyło sporo nowych tytułów, zachęcamy do odwiedzin.


„Mikołajki dzień jak z bajki”

Z okazji mikołajek bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola. Rozmawiano o ciężkiej pracy Świętego Mikołaja, o jego pomocnikach i wymarzonych prezentach. Nie zabrakło głośnego czytania opowiadania z serii „Książkożercy” i Listu do Świętego Mikołaja. Zajęcia zakończyły się wesołą zabawą i najlepszymi życzeniami z okazji zbliżających się Świąt.


„Mikołajki z nutą wspomnień”

„Mikołajki z nutą wspomnień” to motyw przewodni spotkania zorganizowanego w sarbinowskiej bibliotece. Dzięki starym fotografiom przyniesionym przez naszych gości, przywołano minione czasy. Były rozmowy i wesołe zabawy, a wspomnienia stały się niepowtarzalnym mikołajkowym prezentem. Spotkaniu towarzyszyła wystawka „świątecznych” książek o pięknych okładkach i słodki poczęstunek. Ku wielkiemu zaskoczeniu zebranych, pojawił się nawet Święty Mikołaj.