Życzenia

Dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa i wiosennego optymizmu życzą dyrektor i pracownicy Biblioteki

size_800_veja-como-aproveitar-o-aluguel-por-temporada-no-feriado-de-pascoa-9b7d8b10

Dziecięca „sesja naukowa”

2 kwietnia w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XVI powiatowa dziecięca „sesja naukowa”, zatytułowana „Wandalia Chotomistyczne czyli o Wandzie Chotomskiej”. Młodzi profesorowie wygłosili referaty na temat twórczości autorki. Naszą bibliotekę reprezentowała prof. Zosia Owczarek z kl. VI SP Mielno, tematem jej odczytu był „Jacek i Agatka czyli Tysiące i jedna dobranocka”. Sesja organizowana była z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Po wykładach tradycyjnie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego „Ilustrujemy utwory Wandy Chotomskiej”. Nasi laureaci to: Maja Nader (kl. I) i Piotr Wolin (kl. III) ze Szkoły Podstawowej w Mielnie.

Dyskusyjny Klub Książki

Marcowe spotkanie DKK odbędzie się dnia 28 o godzinie 16.00. Zapraszamy do rozmowy o książce Christophera Priesta pt. „Rozłąka”.

rozlaka1

W królestwie książek

W marcu bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z mieleńskiego przedszkola. Przedszkolaki zapoznały się z działalnością placówki i wysłuchały informacji na temat kontynuacji programu „Mała Książka, Wielki Człowiek”. Były opowieści o porach roku i nadchodzącej wiośnie, ułożone puzzle z wiosennymi kwiatkami. Jednak biblioteka to królestwo książek, zaczęło się buszowanie po pólkach. Maluchy miały możliwość zapoznać się z tradycyjnymi kolorowymi książeczkami oraz obejrzeć książki w 3D, z otwieranymi okienkami, wydającymi dźwięki, były też książki rozkładane, na sznurku i planszowe.

Zapraszamy po nowości

Nasz księgozbiór sukcesywnie się powiększa. Zapraszamy po nowości do bibliotek w Mielnie i w Sarbinowie.

20190313_105416

Przyszła wiosna !

21 marca  do  biblioteki zawitała wiosna,  a to za sprawą uczniów Szkoły Podstawowej  z Mielna.

Wizyta przedszkolaków

19 marca bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolna. Dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat odpowiedzialności i cierpliwości oraz zapoznały się z różnymi formami książki. Najbardziej zainteresowane były książeczką w wydaniu 3D, historią Ciuchci Tomek w formie planszowej oraz książkami wydającymi dźwięki i z otwieranymi okienkami.
Podczas spotkania zachęcono przedszkolaków do udziału w kontynuacji projektu „Mała Książka, Wielki Człowiek”.

Mała wielka Amelka

14 marca dyrektor biblioteki odwiedziła mieleńskie przedszkole, aby uhonorować najlepszą czytelniczkę Amelkę, uczestniczkę projektu „Mała Książka Wielki Człowiek”. Dzieci z przedszkolnej grupy brawami nagrodziły swoja koleżankę.

20190314_125505_001

5 lat DKK

W marcu mija 5 lat od zainaugurowania cyklu spotkań z czytelnikami  Dyskusyjnego Klubu Książki. Nasza lokalna grupa czytelnicza działająca przy bibliotece spotyka się raz w miesiącu i dyskutuje o wybranej i przeczytanej książce. Wzajemne poznanie i przyjemnie spędzony czas cementuje grupę, która spotyka się od tylu lat.

20190221_162101

Spotkanie z książką

images 1

21 lutego o godzinie 16.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Jacka Hugo – Badera pt. „Biała gorączka”.