Szkolenie

28 listopada w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie pt. „„POLONA i ACADEMICA OMNIS – funkcjonowanie i możliwości udostępniania ich w bibliotekach” adresowane do bibliotekarzy, pracowników innych instytucji kultury, instytucji edukacyjnych z Koszalina i całego regionu, które przeprowadził Iwo Hryniewicz z Biblioteki Narodowej w Warszawie. W szkoleniu uczestniczyły Danuta Maciejewska i Renata Stojek z Biblioteki w Mielnie.

Spotkanie DKK

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 29 listopada o godzinie 16. Będziemy rozmawiać o książce Daniela Odija pt. „Kronika umarłych”. Zapraszamy.

indeks

Inwentaryzacja zakończona

Uprzejmie informujemy, że inwentaryzacja księgozbioru  została zakończona. Zapraszamy do Biblioteki od dnia 22 listopada br.

Drodzy Czytelnicy,

W związku z koniecznością przeprowadzenia skontrum {inwentaryzacja księgozbioru},

biblioteka w Mielnie będzie nieczynna w dniach 13-27 listopad.

Za utrudnienia przepraszamy.

Szkolenie w KBP

24 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie pt. „Profesjonalna obsługa czytelnika z uwzględnieniem trudnych sytuacji” adresowane do bibliotekarzy z Koszalina i powiatu koszalińskiego, które przeprowadził Adam Zajchowski związany z firmą Kowale Biznesu. Szkolenia i Marketing dla firm. W szkoleniu uczestniczyła Renata Stojek z Filii Biblioteki w Sarbinowie.

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

17 października br. gościem sarbinowskiej biblioteki była Justyna Bednarek, autorka wielu książek dla dzieci, m.in. „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, „Pięciu sprytnych kun” czy tajemniczo brzmiącej „Babcochy”. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie SP w Sarbinowie. Niezapomniane spotkanie autorskie z panią Bednarek było okazją do poznania twórczości pisarki, zaprzyjaźnienia się z bohaterami jej książek i wysłuchania kilku ciekawych opowiadań.

Wystawa „Jesienne inspiracje”

16 października br. w Bibliotece odbyło się otwarcie wystawy pn. „Jesienne inspiracje”. Na wystawie prezentowane są prace dzieci, rodziców i mieszkańców Gąsek uczestniczących w warsztatach artystyczno-plastycznych, organizowanych w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego w Gąskach. Tematem prac jest jesień i związane z nią twórcze szaleństwa.

O gminie Mielno w bibliotece

12 października br. naszą Bibliotekę odwiedzili turyści wypoczywający w Hotelu „Jawor” w Sarbinowie. Podczas wizyty przedstawiono prezentację multimedialną zawierającą ciekawostki o gminie Mielno. Omówiono atrakcje turystyczne i walory przyrodnicze naszego regionu.

Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania

3 października odbył się finał XVII edycji Powiatowego konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. W tym roku jego uczestnicy czytali poezję Adama Mickiewicza z okazji 220. rocznicy urodzin Wieszcza. Dla wszystkich uczestników Koszalińska Biblioteka Publiczna przygotowała nagrody książkowe. Do finału przystąpiło 35 uczestników z Koszalina i powiatu koszalińskiego. Naszą Bibliotekę reprezentowali: Zosia Owczarek z SP Mielno i Oskar Serocki-Przybysz z SP Sarbinowo.

„Mieleńskie opowieści”

Książka „Mieleńskie opowieści”  jest już dostępna dla czytelników w bibliotekach w Mielnie i  Sarbinowie.