Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Z radością informujemy, że Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Ilustrujemy Baśnie braci Grimm” został rozstrzygnięty. Z powodu epidemii koronawirusa przyjmowanie prac konkursowych zostało przerwane, ale wyznaczono nowy termin i dziś możemy ogłosić wyniki. Na konkurs nadesłano 232 prace plastyczne wykonane różną techniką. Z przedszkoli, szkół i bibliotek z powiatu koszalińskiego, w tym z gmin Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno, a także samego Koszalina wpłynęły prace, z przedszkola nr 10 oraz szkół podstawowych nr 1, 4, 7, 9, 19, 14, 18 a także z Filii nr 3 i 12 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić 65 prac. Przygotowaliśmy nagrody dla zwycięzców wraz z dyplomami na kanwie rysunku Julii Brody ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie. Klikając od 5 sierpnia 2020, na podany link https://youtu.be/i7XFPkFXP6k można będzie obejrzeć wirtualną wystawę prac nagrodzonych w powyższym konkursie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy i do zwiedzania multimedialnej wystawy. Szczególne gratulacje kierujemy do Amelii Kruk, Wiktorii Wesołej i Dominika Stępnia.

Wakacje z książką

Wakacje to wymarzony czas na czytanie. Możemy wtedy zabrać książkę ze sobą – nad morze, jezioro, do lasu. Zapraszamy do Biblioteki po wiele interesujących nowości.

Nela z dyplomem

Zaczęły się wakacje, a na wakacje najlepsza jest książka. Wie o tym dobrze Nela Grzonkowska, która niedawno otrzymała dyplom uczestnika akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Zielono, zielono…

Zazieleniło się wokół mieleńskiej biblioteki, a niedaleko „wyrosła” palma.

Kolejny nagrodzony

Pomimo utrudnień związanych z dostępem do księgozbioru, nasi mali czytelnicy nie rezygnują z czytania książek. Kosma Kruk z Sarbinowa właśnie odebrał dyplom uczestnika akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Tydzień Bibliotek

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasłem Tygodnia Bibliotek 2020 jest „Zasmakuj w bibliotece”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, wszelkie działania kulturalne ( odczyty, spotkania autorskie) są odwołane. Mamy jednak nadzieję, że spotkanie z książką dostarcza Państwu niezmiennie pozytywnych wrażeń.

Dzień Bibliotekarza

7 maja otwieramy !

Drodzy Czytelnicy ! Od 7 maja biblioteki w Mielnie i w Sarbinowie wznawiają działalność. Mając jednak na uwadze wciąż istniejące zagrożenie epidemiologiczne, wprowadzamy zasady korzystania z naszych placówek, które pomogą zachować bezpieczeństwo. Prosimy zapoznać się z poniższymi zasadami:

1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.

2. W bibliotece może przebywać maksymalnie jeden czytelnik na stanowisko obsługi. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz , w bezpiecznej od siebie odległości.

3. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i rękawiczek.

4. Czytelnie i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczenia czasopism.

5. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.

6. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są kwarantannie. Sprawi to, że nasze zbiory będą całkowicie bezpieczne.

7. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne telefonicznie. Usprawni to obsługę (będzie szybciej i bezpieczniej).

8. Godziny otwarcia bibliotek pozostają bez zmian.

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Prosimy więc o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.

Moc książek

23 kwietnia obchodzony jest ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. „Moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją” – podkreśla UNESCO w przesłaniu tegorocznego święta.
„Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2020, możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni. () Tworząc poczucie wspólnoty poprzez wspólne odczyty i wspólną wiedzę, czytelnicy na całym świecie mogą się łączyć i wzajemnie pomagać w ograniczaniu samotności związanej z kwarantanną” – napisano w przesłaniu UNESCO na tegoroczne święto.

Tęsknimy za Wami !

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy za ciepłe słowa i wyrazy sympatii. Tęsknimy za Wami bardzo ! Póki co działamy „wewnętrznie”: opracowujemy dla Was nowości wydawnicze, porządkujemy księgozbiór, sporządzamy protokoły ubytków i wykonujemy prace, które na co dzień są dla Was niewidoczne. Życzymy Wam dużo zdrowia i pogody ducha. Do zobaczenia!