Książka dobra na wszystko!

Mija prawie rok od ogłoszenia pandemii a Biblioteka mimo obostrzeń działa.

Nie ma dostępu do półek ale co to dla nas jakoś trzeba sobie radzić aby książka znalazła swojego odbiorcę.


Wesołych Świąt !

Pogodnych, zdrowych i spokojnych świąt życzy Dyrekcja i pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Mielno.


Informacja

Dnia 24 grudnia Biblioteka w Mielnie i jej fila w Sarbinowie będą zamknięte.


Drodzy Czytelnicy!

Z radością informujemy, że od 1 grudnia 2020 r. Biblioteka Publiczna Gminy Mielno w Mielnie i filia w Sarbinowie zostają otwarte. Obowiązywać będą wszystkie zasady jakie były przed zamknięciem tzn. brak dostępu do półek, noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcja rąk lub noszenie rękawiczek. Serdecznie zapraszamy.


Książka elektroniczna

Od 1 listopada  Biblioteka  Publiczna Gminy Mielno otrzymała dodatkowo kody dostępu do e-booków. Dzięki temu nasi czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z książek elektronicznych firmy Legimi.  Co zrobić by uzyskać dostęp do e-książki? Wystarczy do nas zadzwonić i pobrać kod dostępu. Następnie zalogować się na www.legimi.pl/kbp, aktywować kod i pobrać bezpłatną aplikację na urządzenie (tablet, smartfona itp.) Zapraszamy do korzystania i życzymy miłej lektury.

 


Biblioteka Zamknięta

Informujemy, że zgodnie z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury, Biblioteka Publiczna Gminy Mielno i Filia w Sarbinowie od 7 listopada (sobota) do 29 listopada (niedziela) 2020 r. będą nieczynne dla czytelników.


Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do  biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece.

 


Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Z radością informujemy, że Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Ilustrujemy Baśnie braci Grimm” został rozstrzygnięty. Z powodu epidemii koronawirusa przyjmowanie prac konkursowych zostało przerwane, ale wyznaczono nowy termin i dziś możemy ogłosić wyniki. Na konkurs nadesłano 232 prace plastyczne wykonane różną techniką. Z przedszkoli, szkół i bibliotek z powiatu koszalińskiego, w tym z gmin Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno, a także samego Koszalina wpłynęły prace, z przedszkola nr 10 oraz szkół podstawowych nr 1, 4, 7, 9, 19, 14, 18 a także z Filii nr 3 i 12 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić 65 prac. Przygotowaliśmy nagrody dla zwycięzców wraz z dyplomami na kanwie rysunku Julii Brody ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie. Klikając od 5 sierpnia 2020, na podany link https://youtu.be/i7XFPkFXP6k można będzie obejrzeć wirtualną wystawę prac nagrodzonych w powyższym konkursie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy i do zwiedzania multimedialnej wystawy. Szczególne gratulacje kierujemy do Amelii Kruk, Wiktorii Wesołej i Dominika Stępnia.


Wakacje z książką

Wakacje to wymarzony czas na czytanie. Możemy wtedy zabrać książkę ze sobą – nad morze, jezioro, do lasu. Zapraszamy do Biblioteki po wiele interesujących nowości.


Nela z dyplomem

Zaczęły się wakacje, a na wakacje najlepsza jest książka. Wie o tym dobrze Nela Grzonkowska, która niedawno otrzymała dyplom uczestnika akcji „Mała książka – wielki człowiek”.