„Mistrzowie Pięknego Czytania”

4 października br. Zuzanna Adamów i Amelia Sobecka uczestniczyły w XVI edycji powiatowego konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Organizatorem konkursu była Koszalińska Biblioteka Publiczna, a wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku uczestnicy odczytali fragmenty zabawnych kryminałów Joanny Chmielewskiej.


„Jesień – sezon na czytanie”

Wraz z nadejściem jesieni do biblioteki zawitali uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Sarbinowie. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom, że czytanie książek to nie tylko rozwijanie wyobraźni , ale i doskonała rozrywka na długie jesienne wieczory. Trzecioklasiści z zainteresowaniem przeglądali nowości wydawnicze i czytali zabawne wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima. Wizyta w bibliotece była również okazją do obejrzenia i zapoznania się z tradycją dotyczącą wieńca dożynkowego, wykonanego w 2017 roku przez p. Franciszka Godka, mieszkańca Chłopów.


„O co prosi książka ?”

Pod hasłem „O co prosi książka ?” 15 września br. w Bibliotece w Sarbinowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Rosnę czytając”. Zajęcia miały na celu zaprezentowanie dzieciom z grupy przedszkolnej różnorodnych form wydawniczych i przybliżenie podstawowych pojęć związanych z książką. Tradycyjnie zwieńczeniem spotkania było głośne czytanie książki pt. „Franklin i książka z biblioteki”.


Biblioteka bez tajemnic

„Rosnę czytając” – pod takim tytułem Biblioteka w Sarbinowie wraz z Oddziałem Przedszkolnym rozpoczęła cykl zajęć mających na celu podnoszenie kompetencji czytelniczych i rozbudzenie potrzeby obcowania z książką wśród najmłodszych. Pierwsze zajęcia łączące poznanie wybranego opowiadania z pracą plastyczną, umożliwiły przedszkolakom również zwiedzenie pomieszczeń biblioteki oraz ogólne poznanie zasad w niej obowiązujących.


Turyści w Bibliotece

Na przełomie sierpnia i września wielu turystów wypoczywających w Sarbinowie, jak sami twierdzą, pierwsze kroki kierują do Biblioteki. Oprócz bogatego księgozbioru, codziennej prasy mają tu możliwość skorzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu. Chętnie sięgają również po materiały regionalne dotyczące historii, osobliwości przyrodniczych i atrakcji turystycznych naszej gminy.


Wizyta przedszkolaków

6 września Bibliotekę w Mielnie odwiedziły dzieci z przedszkola. Po wakacyjnej przerwie przedszkolaki, będące na wycieczce, zawitały do Biblioteki. Były uściski i serdeczne powitania oraz zapewnienia o kolejnych wizytach.


„Wesele” w Bibliotece

Biblioteka Publiczna Gminy Mielno, w sobotę 2 września 2017 r. o godz. 11, rozpoczęła czytanie ‚Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w ramach akcji „Narodowe Czytanie 2017”. Przybyli na spotkanie z-ca burmistrza Dominik Gronet, mieszkańcy gminy oraz zaprzyjaźnieni z biblioteką artyści plastycy. Deszczowa pogoda uniemożliwiła zaplanowane spotkanie na placu przed biblioteką, przeniesione ono zostało do wewnątrz siedziby. Mimo ciasnoty, czytano „Wesele” na tle prac artystów, którzy w nim uczestniczyli. Na zakończenie spotkania wywiązała się dyskusja na temat znaczenia dramatu i jego roli, jaką na przestrzeni dziesiątków lat odgrywał w licznych debatach nad kształtem naszej Ojczyzny. Przypomniano postać Stanisława Wyspiańskiego jako dramaturga, poety i malarza. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za włączenie się do tegorocznej akcji Narodowego Czytania.


Narodowe Czytanie

Narodowe-Czytanie.Wesele.800

2 września w wielu miastach w Polsce już po raz szósty odbędzie się akcja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą będzie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania !
Spotkanie z okazji Narodowego Czytania odbędzie się przed siedzibą biblioteki w Mielnie, w godz.11.00 – 12.00. Organizatorzy zaplanowali: wystawę plastyczną zaprzyjaźnionego stowarzyszenia plastyków. Do wspólnego czytania zapraszamy przedstawicieli władz miasta, dyrektorów jednostek działających w gminie oraz wszystkich zainteresowanych. Biblioteka otrzymała okolicznościową pieczęć, którą wykorzysta do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.


Spotkanie w Sarbinowie

23 sierpnia w Bibliotece w Sarbinowie odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Waszkielewiczem, który w roku 2012 wydał swoją pierwszą powieść „Wujek Ziuniek na długie zimowe wieczory” . Otrzymał za nią WAWRZYN – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur. Na spotkaniu pisarz promował swoją nową powieść pt. „Wujek Ziuniek – kopiuj, wklej”. W ciekawy i interesujący sposób zachęcił przybyłych gości do sięgnięcia po lekturę.


Spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie do Biblioteki w Sarbinowie w dniu 23 sierpnia o godzinie 15.00. Gościem spotkania będzie Zbigniew Waszkielewicz, autor książki „Wujek Ziuniek- kopiuj-wklej”. Nasz gość ukończył krakowską PWST, od 1986 roku prowadzi autorską działalność teatralną pod nazwą Teatr IOTA -przygotowuje i prezentuje spektakle teatralne oraz projekty edukacyjne.

IMG_0364