7 maja otwieramy !

Drodzy Czytelnicy ! Od 7 maja biblioteki w Mielnie i w Sarbinowie wznawiają działalność. Mając jednak na uwadze wciąż istniejące zagrożenie epidemiologiczne, wprowadzamy zasady korzystania z naszych placówek, które pomogą zachować bezpieczeństwo. Prosimy zapoznać się z poniższymi zasadami:

1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.

2. W bibliotece może przebywać maksymalnie jeden czytelnik na stanowisko obsługi. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz , w bezpiecznej od siebie odległości.

3. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i rękawiczek.

4. Czytelnie i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczenia czasopism.

5. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.

6. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są kwarantannie. Sprawi to, że nasze zbiory będą całkowicie bezpieczne.

7. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne telefonicznie. Usprawni to obsługę (będzie szybciej i bezpieczniej).

8. Godziny otwarcia bibliotek pozostają bez zmian.

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Prosimy więc o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.