Spotkanie autorskie z p. Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

17 października mieliśmy przyjemność gościć znaną pisarkę książek dla dzieci i młodzieży, doktor literaturoznawstwa. Autorkę scenariuszy filmowych, sztuk teatralnych oraz bajek terapeutycznych. Laureatkę wielu nagród literackich – Roksanę Jędrzejewską-Wróbel.
Dzisiejsze spotkanie zatytułowane ,,W świecie uczuć. Chcesz być koniem czy kowbojem?”, skierowane do najmłodszych czytelników, gościnnie odbyło się w Przedszkolu w Mielnie. Uczestnicy wydarzenia w towarzystwie sympatycznej Florki, głównej bohaterki serii książek o ryjówce, rozmawiali o trudnych emocjach. Zastanawiali się, skąd się one biorą? Jak je rozpoznać i jak sobie z nimi radzić? Przedszkolaki dowiedziały się również, dlaczego warto pisać pamiętnik dokumentując każdy przeżyty dzień oraz co daje zapisywanie i rysowanie wspomnień? Na zakończenie, wszyscy chętni ,,opieczętowani” zostali podobizną Florki.
Warto dodać, że książki pani Jędrzejewskiej-Wróbel wpisane zostały na międzynarodową listę Białych Kruków. Proponowane są jako lektury szkolne i oczywiście dostępne w naszej bibliotece!

#PrzedszkolewMielnie
#KoszalińskaBibliotekaPubliczna